EKONOMİ VE FİNANS BÖLÜMÜNÜN İSTANBUL’DAKİ ÜNİVERSİTELERE GÖRE BOŞ KONTENJAN DAĞILIMI

YKS sınav sonuçları açıklandıktan sonra binlerce öğrenci hayallerindeki üniversiteleri ve bölümleri tercih listelerine yazıp sonuçlarını heyecanlı bir şekilde beklediler. Ve çoğu olmasada yarısı istedikleri ve tercih ettikleri bölümlere yerleşim sağladılar. Peki ek yerleştirme yapacak olan öğrenciler hangileri olacak? Tercihlerini yapıp yerleşememiş ve hiç tercih yapmamış öğrencilerin yapacağı ek yerleştirme tercih süresi 20 Eylül’de son bulacak.   Binlerce öğrencinin ek yerleştirme dönemi için belirleyeceği üniversite ve bölüm araştırması 14 Eylül’de başladı. Ek yerleştirmeden faydalanacak öğrencilerin bir kısmının merakla cevabını aradığı 'Ekonomi ve Finans bölümü boş kontenjan sayıları', 'Ekonomi ve Finans ek kontenjan sayıları' gibi soruların cevabını ÖSYM’nin ek yerleştirme kılavuzuna göre araştırdık. İşte öğrencilerin Ekonomi ve Finans bölümünün üniversitelere göre kalan boş kontenjan sayıları. Not: Veriler sadece İstanbul'da bulunan üniversitelere göre, ek yerleştirme kılavuzundan alınarak oluşturulmuştur.
YKS sınav sonuçları açıklandıktan sonra binlerce öğrenci hayallerindeki üniversiteleri ve bölümleri tercih listelerine yazıp sonuçlarını heyecanlı bir şekilde beklediler. Ve çoğu olmasada yarısı istedikleri ve tercih ettikleri bölümlere yerleşim sağladılar. Peki ek yerleştirme yapacak olan öğrenciler hangileri olacak? Tercihlerini yapıp yerleşememiş ve hiç tercih yapmamış öğrencilerin yapacağı ek yerleştirme tercih süresi 20 Eylül’de son bulacak. Binlerce öğrencinin ek yerleştirme dönemi için belirleyeceği üniversite ve bölüm araştırması 14 Eylül’de başladı. Ek yerleştirmeden faydalanacak öğrencilerin bir kısmının merakla cevabını aradığı 'Ekonomi ve Finans bölümü boş kontenjan sayıları', 'Ekonomi ve Finans ek kontenjan sayıları' gibi soruların cevabını ÖSYM’nin ek yerleştirme kılavuzuna göre araştırdık. İşte öğrencilerin Ekonomi ve Finans bölümünün üniversitelere göre kalan boş kontenjan sayıları. Not: Veriler sadece İstanbul'da bulunan üniversitelere göre, ek yerleştirme kılavuzundan alınarak oluşturulmuştur.

YKS sonuçları belirlendikten sonra binlerce öğrenci hayallerindeki üniversiteleri ve bölümleri tercih listelerine yazıp sonuçlarını heyecanlı bir şekilde beklediler. Hepsi olmasada yarısı istedikleri ve tercih ettikleri bölümleri kazandılar. Binlerce öğrencinin ek yerleştirme dönemi için belirleyeceği üniversite ve bölüm araştırması 14 Eylül’de başladı. Tercihlerini yapıp yerleşememiş ve hiç tercih yapmamış öğrencilerin yararlanacağı ek yerleştirme tercih süresi 20 Eylül’de son bulacak. Ek yerleştirmeden faydalanacak öğrencilerin bir kısmının merakla cevabını aradığı 'Ekonomi ve Finans bölümü boş kontenjan sayıları', 'Ekonomi ve Finans ek kontenjan sayıları' gibi soruların cevabını ÖSYM’nin ek yerleştirme kılavuzuna göre araştırdık. İşte öğrencilerin Ekonomi ve Finans bölümünün üniversitelere göre kalan boş kontenjan sayıları. Not: Veriler sadece İstanbul'da bulunan üniversitelere göre, ek yerleştirme kılavuzundan alınarak oluşturulmuştur.

 

Nişantaşı Üniversitesi %75 burslu kontenjanlarında toplam 21 ek kontenjan bulunmaktadır.

Bahçeşehir Üniversitesi %50 ve ücretli kontenjanlarında toplam 17 ek kontenjan bulunmaktadır.

İstanbul Aydın Üniversitesi %75 burs kontenjanlarında 17 ek kontenjan bulunmaktadır.

İstanbul Gelişim Üniversitesi %50, %75 ve tam burslu kontenjanlarında 66 ek kontenjan bulunmaktadır.

İstanbul Medipol Üniversitesi %50 burslu kontenjanlarında 25 ek kontenjan bulunmaktadır.

Okan Üniversitesi %50 burslu kontenjanlarında 12 ek kontenjan bulunmaktadır.

Piri Reis Üniversitesi %50 ve %75 burslu kontenjanlarında 33 ek kontenjan bulunmaktadır.

Genel toplamını hesapladığımızda ise 191 olarak karşımıza çıkmakta.

Haberi Paylaş: